2220Y5K00151JCR Knowles Syfer
Mfg. Part Number 2220Y5K00151JCR
Manufacturer / Brand Knowles Syfer
Brief Description Ceramic Capacitor 150PF 5KV C0G/NP0 2220
Quantity Available 14490 pieces
Datasheets download 2220Y5K00151JCR.pdf
2220Y5K00151JCR Price Request Price & Lead Time Online
or Email us: [email protected]
Detailed Parameters of 2220Y5K00151JCR
Manufacturer Part Number 2220Y5K00151JCR Category Ceramic Capacitors
Manufacturer Knowles Syfer Description Ceramic Capacitor 150PF 5KV C0G/NP0 2220
Packaging Tape & Reel (TR) Series FlexiCap?
Part Status Active Capacitance 150pF
Tolerance ±5% Voltage - Rated 5000V (5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B) Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Ratings -
Applications Boardflex Sensitive Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) Lead Spacing -